Informacje ogólne
Firma LDM Electronic istnieje na rynku od 1981 roku. Na przełomie lat 1996/97 przeistoczyła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. LDM jest producentem profesjonalnej aparatury nagłaśniającej, powermikserów, kolumn głośnikowych, a także bezprzewodowych zestawów konferencyjnych.
Wykonujemy także urządzenia przeznaczone do nagłaśniania różnego rodzaju imprez. Oferujemy całą gamę produktów począwszy od małych, lekkich i bezprzewodowych systemów z zasilaniem bateryjnym, aż do skomplikowanych systemów wyposażonych w trójdrożne kolumny oraz miksery z efektami cyfrowymi. Większość naszych produktów przeznaczona jest do użytku scenicznego. Przez lata nasze urządzenia, w oparciu o opinie naszych klientów, były i są nadal udoskonalane tak aby sprostać nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Do ich produkcji używamy komponentów renomowanych firm z całego świata.
Od wielu lat zajmujemy się także wspieraniem muzyków oraz osób organizujących imprezy artystyczne. Otaczamy opieką wielu artystów oraz całe zespoły pomagając im w organizacji koncertów, a także wyposażamy ich w sprzęt nagłaśniający, który pozwala na ich dalszy rozwój artystyczny.
LDM Electronic Sp. z o. o. z siedzibą w Żurominie przy ul. Olszewskiej 35, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000186105.
NIP: 511-00-00-021, NIP UE: PL5110000021.
Kapitał zakładowy / Kapitał wpłacony: 842 000 PLN.
Bank: PEKAO SA I O/ŻUROMIN
Konto: 79124032171111000027663525
Dział konstrukcyjny
Każde urządzenie wyprodukowane w fabryce LDM Electronic rozpoczyna swoje "życie" w dziale konstrukcyjnym. W skład tego działu wchodzi doświadczony zespół konstruktorów pod kierownictwem głównego konstruktora Lecha Malinowskiego. Wieloletnia praktyka oraz stała współpraca z naszymi klientami pozwala nam projektować sprzęt o dużej wydajności i odpowiadający na zapotrzebowanie naszych klientów.
Stolarnia
Stolarnia wyposażona jest w nowoczesną, sterowaną cyfrowo maszynę do obróbki drewna. Umożliwia ona po zaprogramowaniu, wykonanie kształtki z bardzo dużą precyzją i wielokrotną powtarzalnością. Dzięki temu, że urządzenie jest sterowane cyfrowo, zmiana i przeprogramowanie go zajmuje bardzo mało czasu. Pozwala to nam na szybkie wykonywanie zlecanych zamówień.
Lakiernia
Standardowo nasze urządzenia sprzedawane są z obudowami pokrytymi lakierem lub tzw. "kocem". Powłoka lakiernicza nanoszona jest w nowoczesnej komorze, która oprócz tego, że wspomaga proces natryskiwania poszczególnych warstw lakieru to przede wszystkim pozwala zadbać o środowisko naturalne. Specjalny system filtrów nie pozwala na wydostanie się szkodliwych oparów poza lakiernię a obieg powietrza w środku komory pomaga zadbać o osoby tam pracujące.
Obróbka metali
W dziale obróbki metali przygotowywane s płyty czołowe do wzmacniaczy i mikserów a także radiatory odpowiedzialne za chłodzenie naszych urządzeń. Po zakończeniu czynności związanych z obróbką metalu na płyty czołowe nanoszona jest metodą sitodruku grafika poszczególnych urządzeń (opisy regulatorów, symbole, itp.).
Elektronika
Dział zajmujący się montażem elektroniki to zespół ludzi z dużym doświadczeniem oraz wieloletnią praktyką. Elektronika naszych urządzeń jest wykonywana w sposób tradycyjny (co nie oznacza, że nasze urządzenia są przestarzałe). Taki sposób montażu części elektronicznych na płytkach drukowanych jest niejako wymuszony poprzez stosowanie elementów dyskretnych (takich jak rezystory, kondensatory) standardowej wielkości. Jak wiadomo każde urządzenie mimo tego, iż jest ono bardzo dokładnie testowane przed opuszczeniem naszej firmy, może kiedyś wymagać naprawy. Gdybyśmy stosowali inny montaż np. powierzchniowy niektórych elementów, serwis takiego sprzętu sprowadzałby się do kosztownej wymiany całej płytki z kompletem elektroniki. Dzięki "tradycyjnej" metodzie montażu, ewentualny późniejszy serwis jest prostszy, zajmuje mniej czasu i jest znacznie mniej kosztowny.
Montaż
W pomieszczeniach tego działu pracownicy firmy LDM Electronic dokonują końcowego montażu kolumn "uzbrajając" wcześniej przygotowane obudowy w głośniki oraz pozostały osprzęt.
Kontrola jakości
Wszystkie końcówki mocy, miksery oraz inne urządzenia przed opuszczeniem działu montażu elektronicznego, poddawane są procesowi wygrzewania pod pełnym obciążeniem przez okres od 12 do 24 godzin. Następnie dział kontroli jakości przeprowadza serie wyszukanych testów, których celem jest zachowanie jak najwyższej jakości naszych produktów. Kolumny głośnikowe poddawane są dodatkowym testom, które pozwalają na zbadanie ich charakterystyki oraz prawidłowości montażu.