Szukaj

Katalog produktów
Głośniki
Wycofane z produkcji
Instrukcje PDF
Artykuły

O czym warto wiedzieć: bezprzewodowe systemy mikrofonowe

Zgodnie z obiegowymi opiniami na różnych forach internetowych zagrożeniem dla mikrofonów bezprzewodowych są stacje bazowe łączności bezprzewodowej BTS pracujące w paśmie 800 MHz, popularnie zwanymi LTE.

Pasmo „800 MHz” to tak naprawdę zakres od 790 MHz do 863 MHz. Od 1 stycznia 2016 korzystanie z mikrofonów w tym paśmie jest NIELEGALNE! Można jedynie tu wykorzystać lukę (dziurę) dupleksową w zakresie 823-832 MHz.
Jednak nie mniejszym zagrożeniem dla systemów bezprzewodowych jest naziemna telewizja cyfrowa DVB-T. Sytuacja jest na tyle skomplikowana, że stacje telewizyjne działają w całym kraju na różnych częstotliwościach. Zatem odradzamy zakup mikrofonów bezprzewodowych o stałej częstotliwości, bo może się zdarzyć, że częstotliwość pracy mikrofonu będzie podobna do częstotliwości nadajnika DVB-T. Zakres pracy telewizji naziemnej obejmuje pasma w zakresie częstotliwości 470-862 MHz oraz 174-230 MHz. Jak widać, nie ma w naszym kraju całkowicie bezpiecznej częstotliwości. Należy także pamiętać, że przy dużej mocy nadajnika może on "siać" nawet +- 10 MHz.

Jeżeli system, którego używasz zachowuje się niestabilnie i traci niezawodność na dystansie około 20 metrów, to oznacza, że coś nie jest w porządku, a powodem tego stanu mogą być nadajniki DVB-T. Warto się wcześniej dowiedzieć, jakie nadajniki DVB-T znajdują się na danym terenie i w jakim stopniu mają one wpływ na środowisko fal radiowych. Szczególnie niebezpieczne dla naszych systemów bezprzewodowych są nadajniki znajdujące się w bliskiej odległości i o dużej mocy na przykład 100 kW.

W naszej ofercie znajdują się obecnie systemy bezprzewodowe w zakresie częstotliwości 606-630 MHz, więc rozpiętość kanałów jest aż 24 MHz.

Mikrofonowy system bezprzewodowy LDM D216/H16

ldm_d216_handBezprzewodowy system mikrofonowy z dwoma mikrofonami doręcznymi. Cyfrowa transmisja sygnału audio - cyfrowy kod ID likwiduje całkowicie problemy interferencyjne. Ręczna regulacja częstotliwości, synchronizacja mikrofonów przez IR. 2 kanały audio (możliwość równoczesnej pracy dwóch mikrofonów), 16 kanałów UHF. Zasięg mikrofonu bezprzewodowego - około 60m.

Szczegóły produktu

790,00 zł


Mikrofonowy system bezprzewodowy LDM T2100/H100

ldm_t2100_handBezprzewodowy system mikrofonowy w technologii True Diversity z dwoma mikrofonami doręcznymi. Ręczna regulacja częstotliwości, synchronizacja mikrofonów przez IR. 2x100 kanałów UHF. Regulowana moc pracy nadajników. Funkcja automatycznego ustawienia częstotliwości wolnej od zakłóceń. System idealny do profesjonalnego zastosowania na scenach, w klubach itp. Zasięg mikrofonu bezprzewodowego - około 100m.

Szczegóły produktu

1450,00 zł


 

Do sprawdzenia częstotliwości "niebezpiecznych" w najbliższej okolicy polecamy aplikację na telefony komórkowe o nazwie DVB-T finder.

Do góry
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com