Szukaj

Katalog produktów
Głośniki
Wycofane z produkcji
Instrukcje PDF
Artykuły

FaitalPRO - nowa jakość brzmienia w naszej ofercie

Miło nam poinformować, że w wyniku prowadzonych od pewnego czasu rozmów staliśmy się jedynym, oficjalnym dystrybutorem głośników Faital PRO w Polsce. Zastosowanie produktów włoskiego producenta miało jeden główny cel – poprawę jakości brzmienia naszych produktów przy jednoczesnym zachowaniu poziomu cenowego.

Trochę historii....

Fabbrica Italiana Altoparlanti SpA została założona w Mediolanie w 1958 roku jako mała rodzinna firma. Pod koniec lat 60-tych Faital staje się jednym z głównych włoskich producentów głośników, co stanowi 40% zapotrzebowania krajowego. Faital początkowo produkuje głośniki do radia i systemów audio, a następnie wprowadza swoje produkty na rynek wzmacniaczy telewizyjnych. W wyniku ciągłego rozwoju technicznego i biznesowego, firma stopniowo rozszerza działalność na  wiele innych dziedzin przemysłu.

W latach 70' Faital wchodzi w dziedzinę motoryzacji i zaczyna działać poza granicami  kraju. W celu zaspokojenia rosnącego popytu zarówno na rynku krajowym jak i od nowych klientów w Europie, w 1974 roku firma otwiera nową fabrykę w Chieve , w pobliżu Crema, (Włochy).
 
Lata 80' to kontynuacja rozwoju firmy. Faital staje się oficjalnym dostawcą głośników dla   różnych producentów samochodów. Firma zobowiązuje się do TOTAL QUALITY oraz określa swój główny cel jako "zero wad". W 1985 roku powstaje nowa fabryka  w Barcelonie.

Na początku lat 1990 Sofaital SA zostaje utworzona we Francji, a nowy zakład powstaje w Argenteuil pod Paryżem. Kilka lat później, nowy zakład produkcyjny zostaje otwarty w Vacarisses w Hiszpanii koło Barcelony. W rezultacie powstania nowych oddziałów firmy - Sofaital we Francji i Fabrica Iberica w Hiszpanii - Grupa Faital staje się wiodącym europejskim producentem głośników dla przemysłu motoryzacyjnego.

W nowym tysiącleciu, Faital umacnia swoją pozycję poprzez wejście na rynek Ameryki Północnej. Firma wprowadza strategię dywersyfikacji która prowadzi do rozwoju marki FaitalPRO oraz powstania  pełnej linii głośników do profesjonalnych zastosowań audio. Stały rozwój firmy jest wynikiem nieustającego dążenia do pełnego zrozumienie potrzeb klientów. Projektowanie, produkcja i kontrola jakości produktów są ukierunkowane na pełną satysfakcję klienta. Misją firmy jest zapewnienie czterech podstawowych cech jej produktów: technologi, jakości, obsługi i konkurencyjności. 

Tym co wyróżnia produkty FaitalPro spośród innych jest m.in.:

 • znakomita jakość
 • niezawodność nawet pod ciągłym obciążeniem
 • duża moc ze znakomitym stosunkiem mocy do wagi
 • innowacyjność (np. opatentowany system chłodzenia neodymu)
 • doskonała liniowość brzmienia dla całego użytecznego odchylenia zawieszenia
 • przeznaczenie do wszelkiego rodzaju zastosowań
 • duża żywotność produktu

Wszystko to sprawia że FaitalPro to obecnie jedna z najbardziej cenionych marek głośników na świecie.

O wszystkich zaletach głośników będzie można przekonać się samemu, gdyż w dniu dzisiejszym oficjalnie wprowadzamy markę FaitalPRO do naszej oferty. Można zaopatrzyć się w same głośniki lub też w urządzenia w nie wyposażone. Te urządzenia to:

 • aktywny system stereo

  SAS-18XPRO

  sas18pProfesjonalny trzykanałowy aktywny zestaw PA oparty na głośnikach neodymowych. Jego zalety to duża moc oraz niewielkie rozmiary. Nadstawki wkładane do wnętrza subbasu + okablowanie. Opcja zastosowania głośnika basowego z magnesem ferrytowym.

  Szczegóły produktu
 • subbasy serii STAGE XPRO oraz ich odpowiedniki aktywne

  GSB-1218XPRO/8

  gsb18Profesjonalny subbas o niewielkich rozmiarach, małej wadze i dużej mocy. Oparty na głośniku neodymowym firmy FaitalPRO. Zaletą jego jest głęboki i klarowny bass. Polecany zespołom muzycznym oraz dyskotekom. Wersja 8 Ohm. Opcja zastosowania głośnika z magnesem ferrytowym.

  Szczegóły produktu

  3520,00 zł


  GST-1218XPRO/8

  gst18Bardzo skuteczny subbas pasywny wyposażony w głośnik neodymowy 18" firmy FaitalPRO. Polecany dla zespołów muzycznych, klubów oraz firm nagłośnieniowych. Wersja 8 Ohm. Opcja zastosowania głośnika z magnesem ferrytowym.

  Szczegóły produktu
 • oraz kolumna szerokopasmowa

  GDP-1215XPRO

  gdp15xproPełnopasmowa kolumna pasywna 2x15" o dużej mocy i skuteczności wyposażona w najwyższej klasy głośniki neodymowe firmy FaitalPRO.

  Szczegóły produktu
Planujemy dalsze rozszerzanie oferty, o czym będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oraz na Facebooku.

Przedstawiamy również cennik głośników FaitalPRO. Póki co oferta głośników dostępnych „od ręki” nie jest zbyt imponująca, ale z czasem będzie poszerzana.

Dodatkowe informacje

Media

Filmik przedstawiający firmę FaitalPRO – czyli jak produkowane są głośniki video w j. angielskim
Do góry
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com